Spoštovani starši,

aktivna pot v šolo pomeni, da otroci v šolo pridejo peš, s kolesom ali skirojem. Pomembna je za zdravje, samostojnost in socialni razvoj otrok, saj zagotavlja minimalno priporočeno količino fizične aktivnosti in spodbuja vzgojo o prometni varnosti ter trajnostnem razvoju.

Otroci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, so bolje telesno pripravljeni kot tisti, ki se vozijo. Dokazano je, da se taki otroci tudi sicer več gibljejo in med drugim lažje sledijo pouku.

V letošnjem šolskem letu je novost ta, da se bo Pešbus izvajal celo šolsko leto, vsako sredo zjutraj. Vabljeni predvsem učenci od 2. do 5. razreda.

Pešbus se bo odvijal v vsakem vremenu. Opozarjamo, da Pešbus ne čaka na zamudnike!

Vsa postajališča bodo na mestu, kjer bo otroke zjutraj ob dogovorjeni uri čakal spremljevalec, označena s tablo.

Peš Bus prijavnica za celo šolsko leto

Zloženka reklamna peš bus