V nedeljo, 8. septembra, na mednarodni dan pismenosti, se začenja že sedma edicija Nacionalnega meseca skupnega branja (NMSB), največja manifestacija spodbujanja branja in bralne kulture pri nas.

Letošnji NMSB je posvečen branju v javnem prostoru. Namen je branje pripeljati izza zidov domačih domov in knjižnic v prostore, kjer je branje manj prisotno (galerije in muzeji, čakalnice zdravstvenih domov, nakupovalni centri, parki in trgi, celo gozd). Na ta način bi pomen branja, predvsem branja za užitek, približali ljudem.

17. septembra, na dan zlatih knjig, bodo Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS ter društva in zveze prijateljev mladine obeležili začetek bralne sezone v vrtcih, šolah, knjižnicah z bralnim maratonom in tradicionalno podelili med prvošolce darilne slikanice.

Sredi septembra se lahko z Mariborsko knjižnico udeležite Pravljičnega sprehoda po mestnem gozdu in Pravljične ure na prostem.